Plastikowe okna – wiele lat bezpieczeństwa- Sprawdź

Drewniane okna przez wiele lat będą dobrze prezentowały się i sprawnie działały dzięki łatwym zabiegom pielęgnacyjnym i konserwacyjnym.

Dwa razy w roku, najlepiej latem i przed zimą, dokładnie oczyść okna. Ramy i ościeżnice umyj wodą z dodatkiem mocnego detergentu. Myjąc przeszklenia zwróć uwagę, by płyn do szyb nie miał kontaktu z drewnem. Następnie zabezpiecz poszczególne elementy okna preparatami do konserwacji. Na ramy i ościeżnice nałóż emulsję pielęgnacyjną, uszczelki nasmaruj środkiem na bazie żywicy silikonowej, a okucia – specjalnym smarem. Przy okazji obejrzyj powłokę lakierniczą. Gdyby pojawiłyby się drobne pęknięcia lub odpryski, delikatnie wygładź powierzchnię papierem ściernym, a następnie użyj odpowiedni lakier. 

Warto również sprawdzić, czy okna płynnie otwierają się i zamykają. W razie potrzeby regulację okuć możesz wykonać samodzielnie według instrukcji lub skorzystać z usługi odpłatnej regulacji. Oznacza to, że nasz kraj skorzysta też na bardziej efektywnym wykorzystaniu energii elektrycznej i gazu. W jaśniejszy sposób naturalne światło sprawi, że Twój dom będzie dobrym miejscem do nawigacji. Pomaga zapobiegać poślizgnięciom, potknięciom oraz upadkom, szczególnie dla członków rodziny o złym wzroku.

W dbałości o Twój komfort zapewniamy kompleksowe wsparcie techniczne oraz profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej obsługi, pielęgnacji lub konserwacji okien czy drzwi tarasowych, nasi eksperci są zawsze gotowi służyć swoją fachową wiedzą i doświadczeniem. Na zlecenie możemy też przeprowadzać okresowe przeglądy techniczne, obejmujące ocenę stanu powłoki lakierniczej, konserwację i ewentualną regulację.