Jeśli chodzi o przygotowanie okien przed zimą właściciele okien pcv mają niewiele do zrobienia. Żywotność okien z pcv jest  imponująca. Oczekuje się, że stolarka otworowa z pcv mogą przetrwać od 25 do 30 lat.

Aluminiowe ramy okienne to kolejny doskonały wybór dla tych, którzy chcą podnieść wartość swojej nieruchomości. Żywotność|Trwałość} ram aluminiowych jest niezwykle wysoka, a okna aluminiowe wytrzymają do 40 lat przy odpowiedniej konserwacji. Zarówno izolacja termiczna jak i akustyczna są doskonałe w aluminium. Okna aluminiowe zapewniają doskonałą wydajność cieplną i świetnie się prezentują. 

Dobrej jakości aluminium powinno cechować się idealnie gładkim i spójnym wykończeniem a niska jakość może powodować odrywanie się.  Gładkie wykończenie uzyskuje się przez polerowanie matrycy po każdym procesie wytłaczania. Celem zmniejszenia korozji i uniknięcia zanieczyszczenia powierzchni, co daje wysokiej jakości wykończenie gotowe do procesu malowania lakierem proszkowym.

Okna z ramami z drewna mają wiele zalet. Chociaż postępy w projektowaniu okien aluminiowych i pcv biegną znacznie do przodu wiele osób chce kupować okna z drewna. Ludzie mieszkający w zabytkowych mieszkaniach lub obszarach chronionych mogą być zmuszeni do zakupu okien z tego materiału. Ramy drewniane wymagają większych nakładów konserwacyjnych niż stolarka otworowa czy aluminium. Drewno jest również idealnym izolatorem, a jeśli pochodzi od certyfikowanych wytwórców może być bardziej przyjazne dla środowiska i dużo kosztować. Pozostawiamy wam osobisty wybór.