Obliczanie oszczędności

Istnieje wiele czynników, które oddziałują na oszczędności jakie uzyskasz instalując okna z podwójnymi szybami. Przykładowo jeśli zastępujesz stare podwójne okna nowymi bardziej wydajnymi oknami nie zaoszczędzisz tyle ile chcesz. Jeśli Twój dom jest marnie ocieplony,  dach lub drzwiczki są nieszczelne, ograniczy to także oszczędności jakie otrzymasz instalując nasze okna.

Aby dowiedzieć się o dokładną kwotę zapytaj producenta okien o wydajność energetyczną wybranych okien, a następnie porównaj ją z tymi okna które posiadasz. To powinno stanowić wyznacznik o ile bardziej efektywne będą twoje nowe okna. 

Co należy sprawdzić przed instalacją podwójnego oszklenia

Przed instalacją podwójnego oszklenia w swojej nieruchomości  jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli żyjesz w miejscu nadzorowanym przez konserwatora, możesz nie być w stanie zamienić starych okien na nowe. Jeśli będziesz mógł dokonać wymiany swoich okien, prawdopodobnie będą obowiązywały ścisłe reguły dotyczące stylu twoich nowych okien i materiałów z których powinny być wykonane.