Jednym z dobrych sposobów na zachowanie okien w dobrym stanie jest ich regularne czyszczenie. Jeśli żyjesz w okolicy ciągle narażonej na złą pogodę, na przykład na wybrzeżu, ważne jest, aby często czyścić okna w waszych domach. Zapewnia to, że pył, brud, a nawet mgła solna z rzeki nie składa się na szkle, parapecie i oknach drewnianych, powodując zepsucia, a nawet gnijąc.

Oto parę skutecznych strategii biernego ogrzewania, które trzeba wziąć pod rozwagę: 

• Wykorzystaj moc słońca: Głównym ze sposobów zmaksymalizowania ciepła z słońca jest umożliwienie dostępu naturalnego światła w domu podczas zimowego kwartału. Pozwalając słońcu ogrzać wnętrze budynku dosłownie wykorzystujesz energię słoneczną. Gdy twój dom zostanie ogrzany od światła naturalnego, jego temperatura może trwać wiele godzin. Możesz wdrożyć tę strategię okresowo mając zainstalowane duże okna skierowane na słońce od południa.

• Uszczelnij nieszczelności: Wycieki w twoich drzwiach oraz stolarce otworowej mogą pozwalać na ucieczkę ciepłego powietrza na zewnątrz. To nie pomaga w utrzymaniu temperatury w budynku w okresach zimowych. Poproś eksperta o sprawdzenie okien i drzwi pod kątem ewentualnych wycieków, a następnie o jak najszybsze zamknięcie tych obszarów.